Slevy

Aktuálně nejsou žádné slevy.

Něžná síla aloe

 Aloe patří k rostlinám, jejichž vynikajících účinků na zdraví i krásu si všimly již starověké národy na dnešním území Indie, Afriky i na jihu Evropy.  Podle pověstí dávných kultur disponovala tato stálezelená rostlina celou plejádou magických účinků a odvracela neštěstí a zlé síly. Pokud bychom se podívali na zjištění současné vědy, byli bychom ohromeni, s jakou přesností dokázali minulé generace před mnoha stovkami, ba i tisícovkami let, rozpoznat zdraví prospěšné účinky aloe.

Aloe vera nebo aloe barbadensis? A která je ta naše?

Aloe vera, neboli ta s přízviskem pravá a aloe západoindická se od sebe v mnoha podstatných znacích příliš neliší. Nejčastěji je dnes pro kosmetické i zdravotní účely pěstována druhá varianta, která má svůj domov právě v Indii, odkud se rozšířila díky lidské činnosti prakticky po celém světě. Zabydlela se také v jižní Americe, kde se aloe velice daří. Zdejší podmínky svědčí jejímu zdravému růstu. Dostatek tepla, slunce, prostupná a lehká půda, optimální klima i vlhkost. Aloe z této oblasti je považována za nejkvalitnější surovinu nejen pro kosmetické produkty, ale také například pro doplňky stravy.  Proto jsme se rozhodli, že jihoamerická aloe se stane pěstící součástí našich kosmetických výrobků, ať již jde o pleťové krémy, sprchové gely nebo třeba krémy na ruce. Společně s univerzitou Nottingham Trent University jsme složení díky této rostlině doladili k dokonalosti a vytvořili pěstící kosmetiku té nejvyšší kvality s ideálním poměrem rostlinných surovin, s nimiž lze dbát o každý typ pleti. Dbáme však také na etický rozměr zemědělské produkce aloe. Naši dodavatelé patří mezi ty zapojené do programů fair trade a kontrolované organické zemědělské produkce. Jsme rádi, že můžeme touto cestou podporovat zodpovědné a férové podnikání na lokální úrovni.

Jak se aloe zpracovává?

Pro kosmetické účely se využívají listy, jejichž sklizeň probíhá postupně po celý rok. Z kožovitých šťavnatých listů se získává přírodní gelovitá tekutina.  Ta by měla mít vždy čirou barvu. Tento gel se dále zpracovává a může mít podobu gelu, tekutiny nebo prášku. Prášek je v kosmetice využíván často. Jedná se o šetrně sušenou formu šťávy z aloe, která si zachovává všechny cenné látky – aminokyseliny, minerály, vitaminy, polysacharidy. Snad s jedinou výhradou. Procesem sušení se vždy trochu ztrácí obsah vitaminu C.

Proč je téměř zázračná?

Pokud byste hádali, že aloe obsahuje více než 200 užitečných látek, dali bychom vám za pravdu. Navíc jsou namixovány v takovém poměru a kombinaci, že z aloe činí rostlinu s výraznými hojivými, hydratačními, antiseptickými a regeneračními účinky. To by však nebylo možné bez jedné látky, díky níž všechny ostatní složky z aloe dokáží pronikat do hlubokých vrstev pokožky. Je jí lignin. Ten umocňuje hojivé procesy, regeneraci tkání po bodnutí hmyzem, vyrážkách, popáleninách nebo akné. Mimo to působí proti tvorbě jizev a strií. Pokud však již vzniknou, aloe podpoří hloubkovou obnovu kůže a zmírní jejich viditelné projevy. Lignin je tak nesmírně užitečný i v kosmetické péči, kde otevírá ostatním složkám cestu do nitra pokožky, kde můžou cenné rostlinné oleje a výtažky působit na hloubkové úrovni.

 NÁŠ TIP Každý den dle potřeby nanášejte Nourishing Hand Cream - výživný krém na ruce s arganovým olejem, výtažkem z bambuckého másla a extraktem právě z aloe vera. Zvolit můžete ze tří variant NATURAL bez přidaných esencí, LAVENDER s levandulovým a jasmínovým esenciálním olejem a ORANGE s pomerančovým a peprmintovým esenciálním olejem. 

Aloe patří k užitečným pomocníkům, pokud jde o záněty kůže, otoky, odřeniny či popáleniny. Má chladivé vlastnosti, jež zmírňují projevy zánětu. V kombinaci se složkami, jež omezují množení bakterií, virů i plísní dokáže doplnit léčbu jakýchkoli kožních onemocnění. Podporuje a obnovuje přirozenou imunitu kůže.

Velký význam má schopnost aloe efektivně vázat vodu a dopravovat ji do všech vrstev pokožky, čímž efektivně řeší problémy suché, dehydratované pokožky. Zmírňuje pálení, pnutí, zarudnutí a další projevy předráždění z nedostatku hydratace. Patří tak k mimořádně vhodným rostlinným složkám také pro aknózní a mastnou pleť, jelikož dodává vláhu bez pocitu a nutnosti zatížení pleti nadbytečným množstvím olejových složek.