Slevy

Aktuálně nejsou žádné slevy.

Kouzlo jílu Rhassoul

Jíly začínají v kosmetické péči hrát roli dosud nevídaných rozměrů. Jejich na minerální látky bohaté složení dokáže umocnit pěstící účinky řady přípravků. V produktech značky Moroccan Sense najdete jíl rhassoul (vyslovujte [rasul]), který patří mezi marocké poklady v péči o celé tělo.

Výjimečně čistá surovina!

 Pokud by vás zajímalo, kde hledat jeho naleziště, putujte na mapě prstem až k městu Fás (vyslovovaném [féz] z francouzského Fès) v pohoří Atlas.

Vybíráme pro vás rhassoul, který se nesušil na slunci, ale prošel v podobě jílových kvádrů pecí, kde byl vystaven vysoké teplotě. To proto, že díky působení vysokých teplot je zbavován nežádoucích příměsí a minerální látky se tak stávají efektivněji využitelnými pro tělo. Takto ošetřený rhassoul je také zbaven patogenních organismů a zároveň nesmírně šetrnou cestou konzervován, aniž by bylo nutné použít jakýchkoli jiných (chemických) látek. Následně je drcen a v podobě prášku dále využit v našich výrobcích. Patří tedy k velice bezpečným a vysoce kvalitním surovinám, jež dokáží člověku značně prospívat.

Přestože námi používaný rhassoul  splňuje všechny požadavky na bezpečnost, rozhodli jsme se nechat mu udělit registraci pouze jako kosmetickému prostředku. Prosím, užívejte jej v souladu s tímto účelem, a to i přes fakt, že mnozí Maročané si ve své domovině jíl dopřávají také vnitřně jako očistnou kúru pro trávicí trakt.

Starodávné dědictví Země

Tento jíl vznikal před víc než dvěma a půl miliony let v třetihorním období společným působením dvou faktorů – geotermálními změnami v podloží a sopečnou aktivitou. Díky tomu si zachovává vysoký obsah čtyř významných minerálů, které zcela zásadně ovlivňují krásu a zdraví pokožky:

  •         vápník – zklidňuje zánětlivé procesy, absorbuje nadbytečné množství mazu, posiluje přirozenou ochrannou bariéru pokožky,
  •         hořčík – stimuluje buněčný metabolismus a buněčné dýchání, umocňuje detoxikaci kožních buněk, pročišťuje,
  •         křemík – pečuje o pevnost vlasů, nehtů i kůže, posiluje obranyschopnost a pomáhá při detoxikaci,
  •         draslík – regeneruje a prokrvuje pokožku.

Očišťuje, proměňuje, harmonizuje!

Jíl má vynikající účinky na podporu zdravé a krásné pokožky. Při pravidelném používání v osobní péči kůži zjemňuje, omlazuje, tonizuje a zpevňuje, umocňuje regenerační procesy. Napomáhá redukci pomerančové, povadlé a povislé kůže.

Zbavuje ji přebytečného mazu a reguluje mazotok. Nastoluje v pokožce optimální rovnováhu, vyvažuje procesy ve tkáních a přispívá k celkové harmonizaci kožních funkcí i stavu pleti.

Z tohoto důvodu je také skvělým pomocníkem, pokud jste člověkem, jenž preferuje metodu nopoo, čili mytí vlasů a pokožky bez pěnivých složek přítomných v běžných konvenčních šampónech a sprchových přípravcích. Rhassoul je totiž velice vhodný ke každodennímu používání a v této souvislosti se není třeba bát jakýchkoli omezení. Má na kůži detoxikační účinky, je už po celá staletí součástí marocké očistné procedury Hammam.

Ritutál Hammam – očista a výživa

Patří k tradičním marockým praktikám, které jsou velebeny po celém světě pro své účinky na tělo i mysl. Tento očistný rituál se pojí také s určitou náboženskou praxí. Maročané se mu věnují obvykle v pátek, který je zasvěcený modlitbám. Odehrává se ve speciálních lázních stejnojmenného názvu. V jeho průběhu postupně člověk prochází třemi fázemi, z nichž každá je oddělena a umístěna do zvláštního prostoru.

V první fázi se generuje velké teplo a pára. Kůže se vlivem vyšší teploty lépe prokrví a celé tělo se prohřeje. Povzbudí se činnost metabolismu, krevního oběhu i tok lymfy. Počátek procedury tak není nepodobný v Evropě dobře známému saunování.  Avšak s jednou podstatnou výjimkou. V Hammam nejde o rychlé zchlazení párou a teplem prohřátého organismu. Tento rituál potřebuje postupné snižování teploty, aby mohlo dojít k hloubkové stimulaci pokožky, její detoxikaci a následné výživě.

Teplota se s průchodem do dalších místností lázní snižuje. V druhé části Hammam je již o něco přívětivější. To proto, že je potřeba pokožku ošetřit marockým černým mýdlem, které rozpouští povrchové nečistoty, a jeho detoxikační složky pronikají do všech vrstev kůže. Ošetření černým mýdlem usnadňuje následné odstranění odumřelých buněk pomocí speciální peelingové rukavice, jež ještě více podpoří mikrocirkulaci krve a připraví tělo na závěrečný krok ošetření.

Naposled přichází ta nejpříjemnější část. Teplota v místnosti je již zcela komfortní. V této fázi rituálu Hammam se ke slovu dostává zmíněný rhassoul, z něhož se dělá celotělový zábal a také maska na vlasy. Díky odloučení odumřelých kožních buněk a detoxikaci v předešlém kroku je tělo připravené na hloubkovou obnovu. Kůže je prostupnější pro všechny cenné minerály, které marocký jíl obsahuje. Organismus se při proceduře harmonizuje, kůže je tonizována, buněčná struktura se obnovuje. Výsledkem je nejen příjemný duševní zážitek, požitek z relaxace, ale především rozzářená, projasněná, vypnutá a zregenerovaná pokožka.

Marocké lázně v prostředí domova

Pokud byste si přáli tento rituál vyzkoušet v domácím prostředí, máme pro vás malý tip. V koupelně si přitopte. Napusťte si vanu plnou horké vody a ponořte se do ní alespoň na 10 minut. Působení teplé vody nahradí první fázi Hammam. Poté lázeň vypusťte a pokožku jemnými krouživými pohyby ošetřete naším černým mýdlem. Nechte je chvíli působit a poté je osprchujte. Připravte si peelingovou rukavici Moroccan Sense. Jemně a důkladně s ní promasírujte celé tělo, abyste zabezpečili šetrný mechanický peeling. Poté se opět osprchujte teplou vodou a naneste buď na celé tělo, vlasy nebo jen na problémové partie kašičku připravenou z jílu rhassoul, vody a případně několika kapek vzácného arganového oleje. Nechte působit 20 minut a poté opláchněte. Vychutnávejte si pocit zdravého půvabu a dopřejte si odpočinek.