Kategorie

Nejnovější články

 • Podzimní festival krásy s Moroccan Sense

  Evy a Saida, zakladatelů značky Moroccan Sense jsme se zeptali při příležitosti dvou prvních velkých veletrhů podzimní sezóny, kde všude se s nimi...
 • Tajemství výroby Moroccan Sense

  Moroccan Sense, je značka, která s Vámi už chvíli je, ale v posledních měsících se intenzivně rozvíjí. Byli jsme zvědaví a toužili jsme se dozvědět...
 • Jak s růžovou vodou přežít letní horka

  Zdá se, že vysoké teploty nás jen tak neopustí. Léto se hlásí o slovo s někdy až nemilosrdně spalující intenzitou. Kdo může před horkem utéct do...
 • Španělské město Tarifa jsme si zamilovali

  Již z našich článků víte, že značka Moroccan Sense se ve svých zakladatelích pojí také s cestováním. To je pro Evu i Saida částečně profesní...
 • Moroccan Sense v centru dění srbského Afro Festivalu

  Je to jen několik týdnů, kdy se poprvé zakladatelé značky Moroccan Sense podívali do Srbska, země, která mnohými Evropany čeká na znovuobjevení....

nedávné komentáře

Článek bez komentáře

Slevy

Aktuálně nejsou žádné slevy.

Španělské město Tarifa jsme si zamilovali

Kterými místy vedla vaše cesta po Španělsku?

Na naší cestě jsme nejprve mířili do Barcelony, respektive na její okraj. Do města jako takového jsme se bohužel nedostali, tentokrát se totiž jednalo čistě o pracovní zastávku. Navštívili jsme manufakturu, která má zájem pro naši značku Moroccan Sense vyrábět produkty vlasové kosmetiky. Prohlédli jsme si výrobní prostory, vývojové oddělení, seznámili jsme se s aktuálními trendy ve vlasové péči a na co tento výrobce vsází do budoucna. Měli jsme možnost nechat si představit detailně aktuální novinky na trhu a už nyní můžeme prozradit, že některé z nich nás velice zaujaly. Uvidíme, jak si povedou v našem testování a pak se rozhodneme, zda a jaké produkty zařadíme do našeho portfolia jako novinky. O všem vás budeme včas informovat, můžeme však již teď říct, že jsme si odsud odnesli pěkné zážitky a inspiraci.

Druhou zastávkou bylo menší městečko s malebnou atmosférou nedaleko Valencie. Žije zde také část naší rodiny, a tak se návštěva nesla v tomto duchu. Výlet do Valencie jsme ale nevynechali. Navštívili jsme přístav, promenádu a později odpoledne také centrum města. Byla to pohodová rodinná zastávka, jen nabrat energii a pokračovat do naší oblíbené Tarify.

Tarifa je jedním z míst, které ze srdce milujeme. Minulý rok jsme tu byli poprvé, ale i letos nás opět překvapila a objevili jsme další možnosti, jak zde strávit příjemně pár dní před cestou k našemu cílí – do Maroka. Navíc je to příhodná zastávka také proto, že z tarifského přístavu vyplouvají každou hodinu trajekty, které přes průliv Gibraltar přepraví zájemce i s jejich vozy do severní Afriky, tedy i do Maroka. Pro nás je tedy Tarifa zcela ideálním volba pro „dovolenkový“ oddech na naší letní pouti.

Strávili jste někde delší dobu, abyste mohli vstřebat místní atmosféru a užít si také trochu dovolenkové atmosféry?

Právě v Tarifě byla naše zastávka nejdelší. Pobývali jsme zde téměř pět dní. Město má kouzelnou atmosféru, je silně ovlivněné marockou kulturou, a to zejména v jeho nejstarších částech, což ukazuje například Medina, historický střed aglomerace. Arabské kořeny jsou zde přítomné už od dob středověku a ani méně pozorný turista to nepřehlédne.

Tarifa nepatří mezi masivně navštěvované turistické atrakce. Cestují sem spíš místní lidé, aby si odpočinuli, změnili prostředí. Nepatří mezi typické destinace pro lenošení u moře, přesto je tu moře krásné, lemované nádhernými písečnými plážemi, které jsou rozlehlé a působí impozantně. Víte, toto místo zve k tomu, aby si jej člověk vychutnával různými způsoby, takže mimo vodních radovánek láká ke sportu, poznávání nedalekých vesnic a městeček, přírodních zajímavostí. Turistická sezóna je zde velmi dlouhá. Povětrnostní i vodní podmínky ovlivněné vzdušným prouděním od Altantiku do Tarify vábí surfaře ze všech koutů světa,  a to i mimo nejteplejší letní období. Od listopadu do ledna se ale Tarifa vylidňuje a místní hoteliéři a provozovatelé restaurací mají konečně čas vrátit se ke svým rodinám, odpočinout si před další sezónou anebo vyjet na vlastní cestovatelská dobrodružství. Pro nás měla Tarifa ale opět napůl pracovní ráz.

Objevili jste zde něco nového, inspirujícího – ať už jde o kulturu, přátele, atmosféru?

Nové věci objevujeme každoročně, neboť cestování má jednu výhodu a to, že je pomíjivé a jedinečné. Každá cesta je jiná, potkáváme jiné lidi a s kulturou se seznamujeme zase o něco více. V Tarifě jsme zažili zajímavou situaci s obsluhou restaurace. Poslední večer jsme chtěli ochutnat místní paellu. Typický pokrm pro andaluskou oblast. Vybrali jsme poměrně luxusní podnik přímo v Medině. Jakmile jsme si objednali nápoje, trochu nás šokovaly místní ceny, jelikož byly i na takový podnik trochu přehnané. Víc nás ale rozlítilo chování personálu, které by se dalo popsat jako nevrlé a povýšené. Určitě neodpovídalo tomu, co bychom očekávali od podniku, který se prezentuje jako něco exkluzivního. Rozhodli jsme se překonat hlad a vydali se hledat jiné místo, kde nás příjemně obslouží a budeme se cítit dobře. Mimo Medinu se nacházela jedna skromná, ale útulná restaurace, takže jsme neváhali a zkusili to. Číšník se o nás vstřícně celou dobu staral a dokonce nám udělala malou a nečekanou radost. Jako samozřejmost v tomto až rodinně působícím místě považují za samozřejmé k domácí paelle hostům automaticky nabídnout džbánek typického nápoje sangrie, aniž by ji účtovaly extra.  Vybrali jsme se z menu paellu negro (tedy tu černého typu s mořskými plody a sépiovým inkoustem). Opravdu neměla chybu! Pobyt v Tarifě jsme zakončili následující den u kamaráda, který je Ital a má u přístavu svůj tapas bar. Poté už nezbývalo, než se nalodit ve směru Tanger a vychutnat si plavbu do Maroka.

Cestujete jako celá rodina. Máte nějaký tip, jak si užít rodinnou dovolenou bez starostí?

Cestujeme autem, což je pro nás zároveň dobrodružství a zároveň svoboda. Zastavit si kdy potřebujeme, navštívit po cestě více míst. Ani s dvouletým Yonasem to není problém. Takto jsme už cestovali minulý rok. Nyní je pro nás lepší překonávat delší vzdálenosti v noci, kdy náš malý princ spí. Takto jsme se přepravili přes Německo i Francii a první delší zastávku si naplánovali až ve Španělsku. Máme rádi dovolené v apartmánech, díky čemuž máme víc příležitostí prozkoumávat okolí, ochutnat místní speciality, dopřát si tu správnou atmosféru. Nejsme rozhodně typy na all inclusive, ale nikdy neříkáme nikdy. Takže třeba jednou přijde čas, kdy se nebudeme chtít hnout z hotelového rezortu. Ale nyní si to představit nedokážeme. Mnoho lidí nás odrazovalo, že cestování s dětmi autem je náročné. Ale my tvrdíme, že jaké si to uděláme, takové to máme. A především když jsou rodiče v pohodě, děti jsou také v pohodě. To můžeme jako rodiče dvouletého synka potvrdit!

Co se ve Španělsku nejvíc líbilo malému Yonasovi?

Yonas je vodní živel, takže nejvíce ho bavilo moře. I když to byl oceán studený a někdy až neklidný, zčeřený vlnami, nic ho neodradilo od toho, aby řádil do posledních sil. Velmi nás překvapilo to, jak dobře a rád vnímá cizí jazyky. Ve Španělsku se s přehledem naučil poděkovat i pozdravit při příchodu a odchodu. To nás doslova ohromilo. 

Podělili byste se o nějaký zážitek, kterým si tato nádherná jihoevropská země získala nadobro vaše srdce?

Důvodem proč Španělsko tolik milujeme, je středomořské prostředí, čerstvé potraviny, velmi milý a přátelští lidé. A méně stresu v každodenním životě. Španělé totiž milují život, rádi pracují a stejně rádi si dopřávají i odpočinek. Pracovní dobu si rozdělí na dopolední a odpolední směnu, pauza mezi těmito směnami se nazývá siesta, kdy se naobědvají a poté mají prostor pro relaxaci. Do práce se vrací zregenerovaní, milí a energičtí. Je to sice asi stereotyp, ale takový polední odpočinek na pláži, osvěžení v moři, sangrii v místním baru – to vše bychom si nechali líbit :-) 

Jaká místa byste doporučili navštívit čtenářům a zákazníkům, které Španělsko láká?

Španělsko má mnoho krásných a zajímavých regionů, ale pro nás je to Andalusie, kam bychom každému doporučili se podívat a zažít si ji na vlastní kůži.  Od přístavního města Cádiz, Tarify, Malagy a Seville až po Cordobu či Granadu. Také vnitrozemská města mají své kouzlo. Možná to propojení marockého orientu v této oblasti je důvodem našich velkých sympatií. :-)

Jihoevropský styl života je jiný a okouzlující. Myslíte, že některými zvyky se necháte inspirovat i v běžném životě?

Jak se to vezme. V našem běžném životě hodně záleží na tom, kde se právě nacházíme, nemyslíme konkrétně místo, ale fázi našeho podnikání. Momentálně jsme hodně zaneprázdněni vývojem dalších produktů pro naši značku, ale jakmile budeme hotoví, myslíme, že se necháme hodně inspirovat španělským stylem života, a popsanou siestu si dopřejeme častěji jako takový malý rituál.  :-) :-) :-)

S láskou,
tým Moroccan Sense

0 Komentář

Nechat komentář

Reload

Odeslat