Kategorie

Nejnovější články

 • Podzimní festival krásy s Moroccan Sense

  Evy a Saida, zakladatelů značky Moroccan Sense jsme se zeptali při příležitosti dvou prvních velkých veletrhů podzimní sezóny, kde všude se s nimi...
 • Tajemství výroby Moroccan Sense

  Moroccan Sense, je značka, která s Vámi už chvíli je, ale v posledních měsících se intenzivně rozvíjí. Byli jsme zvědaví a toužili jsme se dozvědět...
 • Jak s růžovou vodou přežít letní horka

  Zdá se, že vysoké teploty nás jen tak neopustí. Léto se hlásí o slovo s někdy až nemilosrdně spalující intenzitou. Kdo může před horkem utéct do...
 • Španělské město Tarifa jsme si zamilovali

  Již z našich článků víte, že značka Moroccan Sense se ve svých zakladatelích pojí také s cestováním. To je pro Evu i Saida částečně profesní...
 • Moroccan Sense v centru dění srbského Afro Festivalu

  Je to jen několik týdnů, kdy se poprvé zakladatelé značky Moroccan Sense podívali do Srbska, země, která mnohými Evropany čeká na znovuobjevení....

nedávné komentáře

Článek bez komentáře

Novinky

Slevy

Aktuálně nejsou žádné slevy.

Zažijte marocké lázně hammam přímo u Vás doma

Ošetření marockým černým mýdlem

Postup procedury detoxikace a exfoliace pokožky

1. Dostatečně vyhřejte Vaši koupelnu nebo sprchový kout a relaxujte minimálně 10 min v teplé páře. Póry Vaši pokožky se tak dostatečně otevřou a budou připraveny na absorpci černého marockého mýdla.

2. Černé marocké mýdlo nanášejte na prohřátou pokožku celého těla tak, aby ani jediné místo nezůstalo suché. Aplikovat můžete i na tvář, pouze se vyhněte kontaktu s očima. Další relaxací alespoň 5 min s naneseným mýdlem docílíte proniknutí všech výživných a detoxikačních složek hluboko do všech vrstev pokožky. Tím se aktivuje proces čištění.

3. Mýdlo opláchněte teplou vodou a speciální exfoliační rukavicí Kessa začněte s procesem čištění. Několikrát směry nahoru  - dolu přetřete rukavicí všechny částí Vašeho těla. Odumřelé buňky Vaší pokožky se sami začnou odlupovat. Zvláštní důraz dejte na oblast hýždí, dekoltu a zad.

Celý proces nastartuje Váš lymfatický systém a díky tomu dojde nejen k prokrvení, ale také odplavení veškerých nečistot z Vašeho těla. V období kdy si naše tělo připravujeme na letní měsíce plné sluníčka, také docílíte při intenzivnějšího opálení a zdravého vzhledu Vaší pokožky.

 

Ošetření marockým jílem Rhassoul

Rhassoul je přírodní minerální jíl používaný po století marockými ženami jako pěstící přípravek na vlasy a pokožku. Tento jíl bohatý na křemík, hořčík, vápník a draslík je získáván z jediného známého ložiska, které se nachází v Maroku v blízkosti města Fez.

V Maroku je Rhassoul nedílnou součástí hammamu a je tradičně nabízen mladým nevěstám. Rhassoul poskytuje tu nejjemnější péči: na rozdíl od mýdel a šamponů, Rhassoul neobsahuje žádné povrchově aktivní látky a čistí tím, že absorbuje nečistoty a přebytečný olej. Tento jemný scrub respektuje přirozené, ochranné lipidy na pokožce a vlasech a nedráždí mazové žlázy. Tento jíl je skvělý přírodní detoxikační, čistící a zjemňující pomocník.

Návod přípravy a aplikace:

Pleťová maska​​

Rozmíchejte 20g (jednu polévkovou lžíci) Rhassoul Clay v misce s dostatečným množstvím vody k vytvoření hladké pasty. Doporučujeme postupně přidávat menší množství vody a několik kapek Alassala arganového oleje. Přibližně 3 - 4 minuty necháme vytvořenou konzistenci v klidu, aby se voda dobře absorbovala a veškeré složky se dostatečně propojily. Poté naneseme na suchou tvář. Vyhneme se oblasti kolem očí a necháme přibližně 7-10 minut působit. Další možností určení doby působení je do té chvíle, dokud Vás pokožka na tváři nebude stahovat. V ten moment je potřeba pleť opláchnout teplou vodou. Může dojít k lehkému začervenání pokožky, ale to je způsobeno prokrvením a procesem čištění. Na takto ošetřenou pleť jílem je vhodné nanést pár kapek Alassala arganového oleje. Ihned pocítíte dokonalou absorpci do pokožky.

Maska ​​na vlasy

Pro krátké až středně dlouhé vlasy rozmíchejte 50g Rhassoul Clay (asi 2-3 polévkové lžíce nebo více, pokud jsou vaše vlasy dlouhé) s dostatečným množstvím vody k vytvoření hladké pasty. Opět je možné přidat několik kapek Alassala arganového oleje. Dále postupujte následovně: naneste do vlhkých vlasů a vmasírujte až do pokožky hlavy. Aktivuje se tak proces oživení neaktivních cibulek a kořínků vlasů. Nechte působit po dobu 10 až 20 minut. Poté důkladně opláchněte. Doporučujeme použít náš Alassala Argan Oil šampón a kondicionér pro konečnou fázi ošetření Vašich vlasů. Jíl dokáže otevřít vlasové póry a zbavit je dnes celkem velmi rozšířených složek parabenů a silikonů, které jsou obsaženy v přípravcích běžně dostupných v drogerii. Vlasy vysušte ručníkem do sucha a pročešte hřebenem.

Zábal celého těla

Rozmíchejte dostatek Rhassoul Clay s přiměřeným množstvím vody k vytvoření hladké pasty, přidejte několik kapek Alassala arganového oleje a potom ho naneste na celé tělo. Nechte působit několik minut a poté opláchněte. Pokožku zanechává hladkou a sametovou. Je možné využít také při proceduře tzv. BODY WRAPS nebo při lokálním aplikování na místa postižená ekzémem nebo jiným kožním onemocněním. Pokud do směsi přimícháte lžíci skořice, zábal můžete aplikovat na stehna a hýždě v případě, že Vás trápí celulitida.

Po zábalu, ale i masce ošetřete pleť a celé tělo Alassala arganovým olejem. Vaše pokožka bude hladká na dotek, zářivá na oko a pro Váš pocit lehčí.

0 Komentář

Nechat komentář

Reload

Odeslat