Kategorie

Nejnovější články

 • Podzimní festival krásy s Moroccan Sense

  Evy a Saida, zakladatelů značky Moroccan Sense jsme se zeptali při příležitosti dvou prvních velkých veletrhů podzimní sezóny, kde všude se s nimi...
 • Tajemství výroby Moroccan Sense

  Moroccan Sense, je značka, která s Vámi už chvíli je, ale v posledních měsících se intenzivně rozvíjí. Byli jsme zvědaví a toužili jsme se dozvědět...
 • Jak s růžovou vodou přežít letní horka

  Zdá se, že vysoké teploty nás jen tak neopustí. Léto se hlásí o slovo s někdy až nemilosrdně spalující intenzitou. Kdo může před horkem utéct do...
 • Španělské město Tarifa jsme si zamilovali

  Již z našich článků víte, že značka Moroccan Sense se ve svých zakladatelích pojí také s cestováním. To je pro Evu i Saida částečně profesní...
 • Moroccan Sense v centru dění srbského Afro Festivalu

  Je to jen několik týdnů, kdy se poprvé zakladatelé značky Moroccan Sense podívali do Srbska, země, která mnohými Evropany čeká na znovuobjevení....

nedávné komentáře

Článek bez komentáře

Novinky

Slevy

Aktuálně nejsou žádné slevy.

Maroko je bezpečná otevřená a krásná země

Značka Alassala a nyní Moroccan Sense je spjatá s Marokem od základů. Prozradíte nám, co pro vás tato země symbolizuje? Jaký máte k Maroku vztah?

Eva: Pro mě je to druhý domov. Nejenže zde žije manželova rodina, ale sama se už napůl cítím jako Maročanka. Neskutečně mě pohltila marocká kultura, především ta kulinářská a estetická. A bez kosmetických pokladů, které Maroko nabízí, si už nedokážu představit život. Maroko je bezpečná a velmi otevřená země.

Said: Maroko je moje rodná země, země, kde žije část mé rodiny. Ta je dále rozptýlena po celé Evropě. Jsem hrdý na to, co Maroko v posledních letech dokázalo. Neskutečně se posouvá dál a pracuje na celém systému řízení státu i mezinárodních vztazích. Možná jednou v Maroku s ženou zestárneme.

Poslední cesta, kterou jste do země podnikli, se uskutečnila na začátku roku. Chystáte další…Co vás na Maroku přitahuje a fascinuje?

Chystáme se do Maroka během července a srpna. Určitě chceme strávit s rodinou nejvíce času, ale pracovní povinnosti nás neminou. Nejsou pro nás vůbec zátěží. Naopak! Velmi se těšíme, až zase navštívíme naše dodavatele a producenty. Až nás zase zasvětí do dalších příběhů, které s produkcí souvisejí. Přitahuje nás rozmanitost přírody i lidí, kteří jsou pro jednotlivé oblasti něčím jedineční.

Mění se podle vás tento půvabný severoafrický stát? V čem je jiný než třeba před pěti lety?

Určitě se mění. Maroko je otevřená země a již několik let má o tuto zemi zájem mnoho zahraničních investorů. Důvod vidíme právě v pozici Maroka na mezinárodní úrovni. Zahraniční firmy vstupují do ekonomiky, vytvářejí pracovní místa, lidé mají prostředky pro kvalitnější způsob života.

Myslíte, že Maroko a Česko jsou si v něčem podobné, nebo se jedná o úplně odlišné kultury?

Určitě se jedná o hodně odlišné země, co se kultury týče. Maroko si stále snaží zachovat některé důležité hodnoty a tradice. Česko se přizpůsobuje západnímu stylu života, ale zároveň jsou zde východní vlivy z historie. Maroko bylo a stále je ovlivňováno Francií, takže svým způsobem je velmi spjato s Evropou.

Tématem posledních několika let je kultura těla, body image. Jak krásu a půvab vnímají Maročané? A pečují o svůj zevnějšek pravidelně a důsledně?

Maročané si určitě na kráse a půvabu zakládají. Je to součást jejich životního stylu. Každý Maročan i Maročanka navštěvují alespoň jedenkrát týdně lázně Hammam, kde se tělo zbaví nečistot, nastartuje se lymfatický systém, organismus se zregeneruje a připraví třeba na nadcházející pracovní týden.

Tento kousek světa lidi očaroval nejen díky filmu. Co byste návštěvníkům doporučili zažít, jaká místa by měli vidět, aby Maroko poznali a pochopili tento podmanivý svět?

Maroko je velmi rozmanitá země. Míst, která stojí za to navštívit je mnoho, ale nejzajímavějšími městy, kde člověk zažije tradiční život, jsou určitě Marakesh, Essaouira, Chefchauen, Fes, pouštní město Merzouga, severní Tetuan a přilehlé okolí a mnoho dalších.

Váš poslední pobyt zde nebyl pouze o cestování a rodině. Významnou roli v něm hrála také vášeň k vaší profesi – touha rozvíjet značku Moroccan Sense. Mohli byste naznačit, co nového jste pro zákazníky objevili?

V Marakeshi jsme uzavřeli spolupráci s místní manufakturou, která se zabývá výrobou a zpracováním tradičních Hammam produktů, proto se naši zákazníci již na podzim můžou těšit na novou řadu spa produktů. Od černého mýdla s přírodními esencemi, jíl Rhassoul s přírodními extrakty, až po tělové scruby, soli do koupele nebo masážní arganový olej se specifickými účinky.

S láskou,
Eva a Said a tým Moroccan Sense

0 Komentář

Nechat komentář

Reload

Odeslat